Дома Тагови кога се садат домати

Таг: кога се садат домати

ГРАДИНАРСКИ ТРИК: Ако ја насадите оваа билка покрај доматите, ќе имате...

Одгледувањето домати во градината е многу едноставно. Освен добра почва, доволно сонце и малку вода – на ова растение не му треба ништо повеќе,...