Дома Тагови ќофте во доматен сос

Таг: ќофте во доматен сос

Ручек за добри два дена….МАКЕДОНСКО ЌОФТЕ во доматен сос

Многу вкусно јадење 👌 Потребни состојки: 500 г мелено месо 1 голема главица кромид Сол, црн пипер ½ лажичка мелен ким ½ лажичка мелена лут пипер (чили) или црн пипер 1...

ЌОФТЕ ВО ДОМАТЕН СОС брз, лесен ручек без пржење

Ручек - прсти да излижеш! Потребни состојки: 500 г мелено месо 1 јајце 1 главица кромид ситно сечкан 1 чешне лук ситно сечкано 2 лажици презли 1 лажица вегета 1 лажица масло Сол,...