Дома Тагови ќофте од мелено месо и ориз

Таг: ќофте од мелено месо и ориз

Посен, евтин и економичен ручек: ќофтиња во доматен сос за во...

Посни ќофтиња во доматен сос. „Многумина од вас ми побараа да објавам некој посен рецепт кој ќе можете да го користите не само во...

Вкусно медитеранско ќофте во тава со зеленчук – прсти да излижеш!

Рецептот го објави нашата драга читателка Елица Павлоска во групата НМД рецепти. За ова вкусно јадење кое не издржавме и веднаш го испробавме, можеме...