Дома Тагови кисело млеко и сода бикарбона

Таг: кисело млеко и сода бикарбона

Киселото млеко во комбинација со сода го регулира шеќерот и високиот...

Редовната конcyмација на кисело млеко или природно ферментираниот кефир го намалува виcокиот кpвен пpитисок. Овој млечен производ изобилува со калциум и полезни бактерии, кои...

Киселото млеко во комбинација со сода го лекува дијабетесот за само...

Комбинацијата од киселото млеко заедно со сода бикарбона, во народната медицина одамна се познати како лек за шеќерна болест. Дијабетес мелитус е хронична состојба која...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"