Дома Тагови кисело млеко и мед

Таг: кисело млеко и мед

РЕЦЕПТ ЗА КИСЕЛО МЛЕКО КОЕ СЕ СЕЧЕ СО НОЖ: Смеса која...

РЕЦЕПТ 1 - Потребни состојки: 2 литри млеко (по можност домашно, со висока масленост), 200 г готово кисело млеко, 1 лажица кисела павлака Постапка: млекото...

ДЕСЕТДНЕВНА ИСХРАНА СО КИСЕЛО МЛЕКО: Освежува, ги празни цревата, намалува до...

Освен што ќе се сладите во вкусните намирници кои ги предлага оваа десетдневна исхрана, со овој план конечно ќе можете да си го вратите...

ДИЕТА СО КИСЕЛО МЛЕКО И МЕД: За 10 дена дава неверојатни...

Киселото млеко во комбинација со медот има способност да ја регулира телесната те-жина. Освен тоа, оваа комбинација има и лековит ефект за целокупното здравје...