Дома Тагови кинезери

Таг: кинезери

КИПАРСКО ЌОФТЕ: Се разликува од другите по една состојка и затоа...

Секое домаќинство си има свој рецепт за ќофтиња, а основните состојки се мелено месо, кромид, јајца и леб или лебни трошки. Зачините се додаваат...

КИНЕЗЕРИ: Многу вкусно јадење, од 500 грама мелено месо ќе добиете...

Испробајте го рецептот на Том Филос кој е еден меѓу најдобрите. Ќофтињата излегуваат многу сочни и вкусни, за час ги изедовме, па еве ги...