Дома Тагови кифлички со џем

Таг: кифлички со џем

Меки кифлички со 1 јајце: Кога ќе ги гризнете се топат...

Ова е еден старински рецепт на нашите баби. Тие умееја да направат вистински чуда од малку состојки и секојпат им успеваа. Ова е еден...

Ќе ве вратат во детството: Старински кифлички со едно јајце и...

Рецепт и видео презентација на Виолета од Летина Кујна - Старински ванилини кифли со џем од сливи - ќе ве вратат во детството. Понекогаш...

Најдобрите кифлички – меки како памук, со млеко и 2 јајца

Потребни состојки: 2 јајца 200 мл масло 300 мл млеко 1 лажица сув квасец 100 г шеќер околу 700 г брашно За фил: Џем од вишни вишни За сируп: 200 г шеќер 300 мл вода За наросување: 100...

Пуфкасти кифлички со џем, најдобрите што некогаш сум ги направила

Нежни и пуфкасти, се грицкаат како пуканки, кога ќе почнете не знаете за доста, ама да не ви ги фалам многу, пробајте ги сами. Потребни...