Дома Тагови кифли меки како душа

Таг: кифли меки како душа

Кифли со кисело млеко, памук меки како душа – ќе сакате...

Кифли меки како душа, рецепт со кој не можете да згрешите, излегуваат памук меки. Фотографии и рецепт на Зорка Јанчева – Кифли со кисело...

Кифли меки како душа, а лесни како пердув – толку се...

Тестото за овие кифли е навистина предобро. Особено смесата со која се премачкуваат корите ги прави тие да бидат меки како душа а лесни...

Кифли меки како душа, а лесни како пердув . толку се...

Меки како душа а лесни како пердув. Потребни состојки: 1 квасец 400 мл млеко 200 мл вода 3 рамни лажички сол 1 лажица шеќер 850 г брашно +- За премачкување: 140 г путер 3...

Со овој мал трик и посните кифлички без јајца и млеко...

Видео и рецепт: Валентина Машковиќ Потребни состојки: 500 г брашно 1,5 лажичка сол 1 лажичка шеќер 25 г квасец 50 мл масло 200 мл вода Постапка: Во мало вдлабнување во брашното ставете квасец,...

Посни пекарски кифли, без јајца, без млеко, а сепак најдобри, меки...

Проверено добри кифли, нема да погрешите ако ги направите. Се замесуваат со нешто повеќе од еден килограм брашно, со газирана вода и масло. Како...

Прелиени кифли, вкусни, меки како душа, најдобри!

Овие кифли се исто како тукушто да излегле од пекарница, многу се вкусни и меки како душа. Потребни состојки: 1 кг брашно, 2 јајца, 2 лажици шеќер, 2 лажици...