Дома Тагови Кето диета

Таг: Кето диета

КЕТО ролат со тиквички од кој не се дебелеете

Многу вкусен ролат за оние кои се придржуваат на Кето диетата, но и за сите останати. Потребни состојки: 4 тиквички 1 прстофат сол 5 јајца 100 г рендан кашкавал 1...

НИШТО НЕ ЈАДАМ А НЕ СЛАБЕАМ – јадам многу малку, а...

Кога некој вели: Ништо не јадам а сепак се дебелеам – дали да му се верува? „Не јадам  и пак не можам да ослабам, навистина...