Дома Тагови ќебапи

Таг: ќебапи

Рецепт за совршени ќебапи – излегуваат сочни, вака ги правам со...

Овие ќебапи се исти како од ќебапчилница, а можеби и подобри, затоа што после нив не чувствувате тежина во стомакот и немате мачнини. Месото...

Запечени ќебапчиња со печурки и кромид – прсти да излижеш!

Фото и рецепт: Љубица Кладар Потребни состојки: 500 г печурки 1 кг ќебапи 2 поголеми главици кромид 1 лажица сув зачин (вегета) магдонос 2-3 чешниња лук или по вкус, може повеќе 1...

Ќебапи исти како од ќебапчилница: месото е сочно, лепињите се душа...

Потребни состојки за месо: 500 г мелено месо 5 чешниња лук 2 лажички сода бикарбона Сол и малку повеќе црн пипер, по желба 100 мл газирана вода Потребни состојки за...