Дома Тагови кашлица и бронхит

Таг: кашлица и бронхит

Помешајте банани и вода, додајте малку мед и кашлицата потполно ќе...

Лекувањето на хронична кашлица, но и на бронхитисот отсекогаш биле проблематични, дури и за конвенционалната медицина. Секогаш останувале некои непријатни „опашки“ од прележаната болест,...

Чајот од оригано и сирупот од кромид беа лекот за ќерка...

Здраво, јас сум Радмила и со вас сакам да споделам една приказна. Мојата ќерка Кристина уште додека беше многу мала и се јавија респираторни...

Чај од кромид и ловоров лист – го олеснува искашлувањето и...

Чај од кромид и ловоров лист против кашлица - белодробните крила ќе ви бидат чисти за 3 дена. Проверен природен лек кој се подготвува...

Природен рецепт против кашлица и бронхитис кој беше награден за неговата...

Фото и рецепт: Сузана Грња Ова е рецепт кој беше награден од “Народен лекар”. Содржи природни состојки, добро познати кои веќе секој ги има во...