Дома Тагови карамел колач

Таг: карамел колач

АРАБИСКИ ДЕСЕРТ: Без бисквити и без печење, ова е најубаво нешто...

Брз колач кој се приготвува за 10 минути. Многу лесен и едноставен за правење, а ќе ве изненади со мекоста и вкусот. Ќе уживате...

Поволна и обилна – Карамел торта без печење, брза и лесна...

Тортата се нарекува „Шехеразада“ и за неа има мноштво различни рецепти. Препознатлива е по двобојноста, „турскиот кекс“ и вкусот на карамелот. Не се пече,...