Дома Тагови Калинка

Таг: Калинка

Кога ќе се оштети кожата и ќе се појават дамки, калинката...

Калинката поседува моќни хранливи состојки, а три вида антиоксиданти: танини, антоцијанини и елагинска киселина, се причината поради која екстрактот од калинка е толку ефикасен...

Лек на руски билкар: излекувал илјадници луѓе, чирот и болестите на...

Кој би помислил дека кората од калинка може да биде толку лековита за дигестивниот систем, особено за цревата... Сè што е неопходно е да...

Ослободете се од вишокот килограми со помош на овие три намирници...

Сè што е потребно за градење на силен имунитет се наоѓа во оваа храна, советува американскиот доктор Марк Хајман. Добрите бактерии во организмот се...

Доктор Хајман тврди: Ако сакате максимално да го зајакнете имунитетот, овие...

Сè што е потребно за да се изгради силен имунитет, се наоѓа во овие три намирници, тврди најпознатиот американски доктор Марк Хајман. Тој е...

Ако имате 5 минути време, вреди да го пробате овој вкусен...

Рецепт и видео презентација на Сара од Мои Домашни Рецепти - Домашен локум со ореви кој се приготвува за 5 минути, многу вкусен и...

Kалинката ја чува простатата, забите и коските, ја уништува бактеријата Ешерихија...

За калинката се вели дека е најдобриот пријател на мажите. Прочитајте подолу во текстот зошто е така. Овој неверојатно корисен плод содржи уникатни состојки кои...

Кората од калинка е природен лек против пролив и цревни паразити...

Кога јадете калинка не ја фрлајте кората, туку сочувајте ја. Можеби подоцна ќе ви бидат потребни нејзините корисни својства. Посебно делотворно дејство е утврдено при...

Егзотична билка на вашиот прозор: како да одгледате калинка од семка

Во последно време многу е популарно да се одгледуваат егзотични билки во саксија на прозор. Тоа е така зошто овие билки имаат атрактивен и декоративен изглед, а...

Калинка: лек за рак на простата, дијареа, паразити и други цревни...

Ако сакате да го успорите процесот на стареење и да го зајакнете имунитетот, пијте свежо цеден сок од калинки, советуваат експертите. Ова вкусно овошје е...