Дома Тагови како се сушат домати

Таг: како се сушат домати

Суви домати во маслиново масло – вистински деликатес кој совршено одговара...

Фотографија и рецепт на Драгана Ѓорѓевич Потребни состојки: домати по избор, сол, оригано, босилек, зачини по вкус, кромид, ловоров лист, црн пипер во зрно, лути суви пиперчиња, маслиново/обично масло...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"