Дома Тагови како се прави зелка салата

Таг: како се прави зелка салата

ЕДНА ГРЕШКА ја уништува салатата од зелка: Ако вака ја направите...

Еве како правилно да подготвите салата од зелка! Зелката како намирница веројатно е позната уште многу одамна. Уште во римско време во својот трактат за...