Дома Тагови како да се преживее ракот

Таг: како да се преживее ракот

Ана раскажува: Како го победив ракот на дебело црево во четврта...

Ана Камерон, позната авторка на книги за деца, се разболела од рак на дебелото црево во 2011 година. Камерон објасни дека најпрво била подложена...

Имав 21 година кога ми рекоа дека ќе живеам само уште...

Александра имала само 21 година кога лекарите и давале само уште еден месец живот. Наодот после хемотерапијата ги оставил во чудо. Кога имала само 21...