Дома Тагови кафеанска чорба

Таг: кафеанска чорба

Јадам сѐ, но појадокот е секогаш ист – вкусна пилешка чорба...

Се ближи летото, а нашиот организам сѐ повеќе бара лесна и здрава храна. Пилешката чорба е една од најлесните, најбрзите, но и најздравите појадоци...

Го најдовме оригиналниот рецепт за БЕЛА КАФЕАНСКА ЧОРБА : Совршена комбинација...

Нема ништо поубаво во овие есенски денови од топол оброк „на лажица“. Порано веселбите и свадбите беа незамисливи без послужување бела супа после „мезето“,...

Права кафеанска телешка чорба: После оваа веќе нема да правите ниедна...

Оригинален рецепт за права кафеанска телешка чорба. Кога еднаш ќе ја вкусите, ќе ве освои со вкусот и постојано ќе ја приготвувате. Под пишаниот...

Најдобрата кафеанска пилешка крем чорба (оригинален рецепт), нешто највкусно

Добро утро драги пријатели, почитувани домаќинки и домаќини. После обилните јадења, главно од месо и сувомеснато, сметам дека за промена добро би ни дошло...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"