Дома Тагови кадење со жалфија

Таг: кадење со жалфија

Окадете го вашиот дом за здравје на домашните и да ви...

Направете лековито чистење на просторот со помош на чадот од одредени билки и темјан. Секоја традиционална култура има свој начин на енергетско чистење и...

Запалете лист од жалфија – во рок од 10 минути ќе...

Жалфијата одамна е позната на нашите простори као лековита билка. Нашите предци ја користеле за истерување на зли духови, но и за лекување на...