Дома Тагови кадаиф

Таг: кадаиф

АРАПСКИ КОЛАЧ ЗА 5 МИНУТИ: Со малку кадаиф се прават овие...

Колачите со кадаиф обично се шербетни, односно прелиени со шербетен сируп, но не и овој. Во рецептот се користи само една супена лажица шеќер...

СОЧЕН КАДАИФ: Одличен рецепт кој му дава и мирис и вкус,...

За сите љубители на шербетните колачи, запишете си го овој рецепт за кадаиф кој го нашите баби не пропуштаа да го направат за секој...

Ставам една тајна состојка во кадаифот за да излезе со совршен...

Првиот рецепт е на Нермина Јордамовиќ, одличен е, испробан, запишете си го. Еве што ви е потребно - Потребни состојки: 500 г кадаиф, 250...

КАДАИФ: Одличен рецепт, ќе го правите редовно, а не само еднаш...

За сите љубители на шербетните колачи, запишете си го овој рецепт за кадаиф кој го нашите баби не пропуштаа да го направат за секој...

Кадаиф со ореви и крем: вкусно, сочно и неодоливо, за 20...

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни Рецепти: Кадаиф со ореви. Многу интересен колач со богат и полн вкус кој никого нема да го...

Кадаиф со ореви и тајна состојка – највкусен празничен колач кој...

Рецепт прв - КАДАИФ: Едно старо, по малку заборавено јадење кои нашите баби го приготвуваа секој празник. За сите љубители на шербетните колачи. Потребни...

Кремаст кадаиф, нешто ново и необично, многу вкусно

Колач за љубителите на ориенталната кујна. Потребни состојки: 500 г свеж кадаиф, 250 г путер, 200 г мелени ореви. За шербет: 450 г шеќер, 350 мл вода, по желба лимонов сок За...

КАДАИФ: Ставам една тајна состојка за да излезе со совршен вкус...

Фото и рецепт: Нермина Јордамовиќ Потребни состојки: 500 г кадаиф 250 г путер 100 мл масло 1 лажица кравјо масло доста ореви ситно и крупно сечкани (околу 400-500 г) Постапка: Половина од...

КАДАИФ: Едно старо, по малку заборавено јадење кои нашите баби го...

За сите љубители на шербетните колачи. Потребни состојки: 1 пакување кадаиф 200 г путер 5 лажици масло 400-500 г ореви за шербет: 1 кг шеќер 3 парчиња лимон вода Постапка: Путерот и маслото загрејте ги...

Баклава со кадаиф – за сите љубители на шербетни колачи со...

Фото и рецепт: Елена Мишковска Потребни состојки: 500 г кори 500 г свеж кадаиф 500 г мелени ореви 200 г сечкани ореви 100 г гриз 100 г шеќер 1 лажиче цимет ½ лажиче...