Дома Тагови јогуртни уштипци

Таг: јогуртни уштипци

БРЗИ МЕКИЦИ ОД РЕРНА: Вкусен појадок кој не е масен, за...

Подгответе го омилениот појадок без пржење во длабоко масло, а за чија подготовка ќе потрошите помалку од 5 минути. Само изматете ги сите состојки...

JOГУРТНИ УШТИПЦИ СО ТИКВИЧКИ И СИРЕЊЕ: Толку се меки кога ќе...

Овој рецепт е наменет за сите оние кои им треба нешто брзо, а сепак да е вкусно, меко и домашно. Овие уштипци со јогурт...

ЈОГУРТНИ УШТИПЦИ ЗА ПОЛОВИНА ЧАС: Тестото е бесквасно и не се...

Домашно замесеното тесто е највкусно, посебно кога е послужено топло. Овие уштипци се многу вкусни и сѐ што ви е потребно да ги направите...

БРЗИ УШТИПЦИ СО ЈОГУРТ: Не се масни како стандардните, се прават...

Испробајте го рецептот на Весна за неодоливи уштипци кои буквално се топат во уста.  Практично, не треба да сте експерти за месење на тесто,...

Уштипци со јогурт за 30 минути на трпеза: само замеси, испечи...

Кога сакате нешто набрзина да приготвите, ем топло, ем вкусно, ем „месено“ и да одговара подеднакво и со солен и сладок прилог, тогаш запишете...

НАЈБРЗИ УШТИПЦИ ЗА 5 МИНУТИ: Едноставна и лесна подготовка, пробајте и...

Буквално за 10 минути имате појадок на маса, без размесување и чекање да стасува тестото. Само изматете ги сите состојки и после пржете. Постапката...

НАЈДОБРОТО ТЕСТО ВО СВЕТОТ: Јогуртни уштипци, се прават за 15 минути,...

Овој рецепт можат да го приготват и почетници во кујната. Следното утро направете појадок со кој ќе го израдувате вашето семејство. „Мекици“, „пишии“, „уштипци“...

БРЗИ УШТИПЦИ СО ГРИЗ: Само измешајте ги состојките и испржете –...

Без квасец и без брашно, овие слатки уштипци навистина многу брзо се приготвуваат. Главната состојка им е гризот, за кој е потврдено дека е...

Ако не сте го пробале ова тесто, топло ви го препорачувам:...

Многу млади домаќинки се соочуваат со потешкотија при замесување на тесто. Најчесто причината за тоа е несоодветниот сооднос на намирниците, па затоа секогаш е...

Ова е единствениот рецепт за брзи уштипци којшто треба да го...

БРЗИ УШТИПЦИ КОИ НЕ ВПИВААТ ТРОШКА МАСЛО, секој втор ден ги правам, а децата ги сакаат во слатка и солена варијанта. Запишете си го...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"