Дома Тагови јогурт

Таг: јогурт

Зошто е важно правилно да се дигестира храната и како тоа...

Здравата исхрана до пред десеттина години беше своевиден предизвик, а за новиот тренд слушавме на телевизија, читавме на интернет и дознававме од разни прилози...

Превкусен рецепт за палента: вкусен диетален оброк

Многу вкусен и здрав оброк! Потребни состојки: 150 г пченкарна палента 3 јајца 200 г брашно 300 г ситно сирење, немасно 1 лажичка сол 1 прашок за печиво 200 мл јогурт 100 мл...

Домашен густ јогурт од 2 состојки, многу поздрав и повкусен од...

Потребни состојки: 2,5 литри млеко 1 лажица густ јогурт (био јогурт, кисело млеко или друг производ за кој сте сигурни дека има живи култури, најдобро е...

За три дена пет килограми помалку: ЗИМСКА ХИТ ДИЕТА ВО СВЕТОТ!

Оваа диета вклучува нискомасен јогурт, а доколку ги следите правилата на оваа диета, ќе изгубите и до пет килограми за три дена. Скробот кој го...

Пред да ја измиете косата, пробајте ја оваа маска која и...

Постојат многу козметички производи за нега на косата која според маркетинг рекламите трба да ја направат убава, сјајна и здрава пред се’. Се појавија...

ЈОГУРТ ПИТА: Колач со прекрасна форма и вкус, а многу е...

Ако на некој колач му одговара фразата „едноставно и вкусно“, тогаш тоа важи за оваа јогурт пита. Штом ќе го прочитате рецептот ќе се...

Подобра салата во живот не сум пробала а готова е за...

Ова го пробав на еден роденден и одлично е со краставички. Потребни состојки: 3-4 поголеми краставици 1 јогурт 2-3 големи лажици милерам или павлака 3-4 големи лажици сечкани зачини...

Најсочните колачи со кокос познати како ЧУПАВЦИ – никогаш подобри и...

Потребни состојки: 3 јајца (поголеми) 1,5 чаша (од јогурт) шеќер 1 ванилин шеќер ½ чаша масло 2 чаши брашно ½ прашок за печиво 1 чаша јогурт (од 200 мл) За натопување: 200 г...

ЗИМСКИ КОЛАЧ фин и мирисен колач со суво овошје

Потребни состојки: 3 јајца 3/4 шолја шеќер (шолја од 250 мл) 3/4 шолја масло 7 лажици грчки јогурт (може и обичен цврст) 350 г суво овошје (брусница, кајсии и...

Лиснато турско печиво – вкусно, меко и миризливо

Потребни состојки: 330 г брашно 65 г густин 1 јајце 75 мл масло 200 мл јогурт 1 лажичка сол ½ лажичка шеќер 1 лажичка сув квасец И уште: 150 г сирење 1 лажичка магдонос 100 г...