Дома Тагови јагнешко месо

Таг: јагнешко месо

ЈАГНЕШКО ВО РЕРНА: Во недела сите печат јагнешко за Велигден –...

Можеби најубаво е јагнешкото испечено на ражен, но нема секој можности за овој вид на печење. Ви предлагаме еден стар и проверен рецепт со...

ЈАГНЕШКО ПЕЧЕЊЕ најубаво печено – ви откривам една тајна која многу...

Секоја домаќинка има некоја своја тајна, па вие додадете нешто свое... Потребни состојки: 3 кг јагнешко (плешка со ребра) Сол по вкус (крупна) Сенф 100 мл мешавина од вода...

Рецепт за оригинално босанско селско месо во грне

Потребни состојки: 600 г свежо месо (половина јунешко, половина јагнешко) 2 моркови 2 корен од магдонос ½ главица бела зелка 2- зелени пиперки 8 помали компири 2-3 главици црвен кромид 5 до...