Дома Тагови јаглероден моноксид

Таг: јаглероден моноксид

Докторите 10 години не можеле да и утврдат дијагноза – потоа...

Станува збор за 42 годишната Кејти Вилсон која поминала речиси цела деценија по лекарски ординации, но тие никако не успевале да ја утврдат нејзината...