Дома Тагови јадење со зеленчук

Таг: јадење со зеленчук

Излејте ги јајцата преку зеленчукот и ќе добиете изненадувачко јадење кое...

Денеска подготвив рецепт од тепсија со зеленчук. Целата подготовка ми одзема помалку од половина час за да го направам ова јадење. Исечкајте неколку зеленчуци,...

Децата прашаа дали има уште: Повкусно јадење со БРОКУЛА не сме...

Подгответе вкусно јадење кое спаѓа во оние што се нарекуваат „лажна пита“, а овојпат од компири и брокула и уште неколку состојки кои ги...

ЕДНОСТАВНИ ПЛЕСКАВИЦИ ОД ЗЕЛЕНЧУК, ПОВКУСНИ ОД МЕСО: За помалку од половина...

Секогаш подготвувате исти јадења со кои се вртите во круг и немате идеја за некое ново, а вкусно и брзо јадење? Во тој случај...

НАЈВКУСНИОТ САТАРАШ: Ова е најевтиното јадење од пиперки, патлиџани и домати,...

Во сезоната на домати и пиперки речиси и да нема куќа во Македонија во која домаќините не подготвуваат сатараш барем еднаш неделно. Ова вкусно...

ДИЕТАЛНО ЈАДЕЊЕ ЗА СЛАБЕЕЊЕ- Препорачано од нутриционисти: Јадете вкусно, бидете сити...

Јадете вкусно јадење а сепак cлабеете. Овој оброк е заcитен и нутритивно богат, изобилува со хранливи материи и растителни влакна, ги иcполнува цревата и...

ВКУСНО ЈАДЕЊЕ ЗА ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВО: 10 минути подготовка

Овој рецепт ќе ве воодушеви. Потребни ви се 10 минути за оваа специјална подготовка на комбинацијата од зеленчук и мелено месо и уште 55...

ВКУСНО И ЗДРАВО ЈАДЕЊЕ: Брзо и едноставно се приготвува, перфектна идеја...

Многу вкусно јадење, а покрај тоа и здраво, па често го приготвуваме дома. Едноставно е и брзо, па може да замени целосен оброк. Особено...

ЗАПЕЧЕН ЗЕЛЕНЧУК – Многу фин и лесен летен ручек – прсти...

Одличен рецепт за искористување на зеленчукот што ви преостанал. Послужете со салата како лесен ручек или вечера. Многу е вкусно јадењето и кога ќе...