Дома Тагови јадење со модар патлиџан

Таг: јадење со модар патлиџан

Вака приготвениот модар патлиџан можам да го јадам секој ден: се...

Толку е вкусна оваа салата од модар патлиџан што можам да ја јадам секој ден, а воопшто не ми е ни тешко да ја...

Замена за месото: Чорбичка од доматен сос со модри патлиџани прелиени...

Закуските со модар патлиџан и главните јадења се едни од омилените јадења во овој период од годината. Освен што модриот патлиџан е многу здрав,...

НАМАЗ ОД МОДАР ПАТЛИЏАН: Толку е многу вкусен намачкан на лепче...

Полека, од вкусните тиквички се префрламе на модрите патлиџани. Тие се многу здрави и треба редовно да ги јадеме, но исто како и тиквичките,...

Евтин и брз ручек со модар патлиџан: Поубав и поздрав е...

Овој ручек со модар патлиџан се приготвува едноставно и секој може да си го дозволи, евтин е. Освен што многу лесно и брзо се...

Без пржење во масло: вака подготвениот модар матлиџан е повкусен и...

Ова е старо турко јадење наречено „килис тава“, а се приготвува со модри патлиџани. Тие се сечат на тенки ленти и се премачкуваат со...