Дома Тагови јадење без месо

Таг: јадење без месо

ПОХУВАНИ ПРСТИ ОД МОДАР ПАТЛИЏАН: Повкусни и од пилешките, 1 состојка...

Толку се вкусни овие похувани прсти од модар патлиџан што можам да ги јадам секој ден, а воопшто не се тешки за приготвување. Не...

ПОТПЕЧЕН КОМПИР СО МАЛКУ СИРЕЊЕ: Полна тепсија вкусен ручек, ни трошка...

Сум јадела компири на милион начини, но вака приготвен, потпечен во комбинација со фета сирење, го немав пробано никогаш претходно. Кога го видов рецептот...

ЛАЖНИ ЛАЗАЊИ ОД ТИКВИЧКИ: Никој не забележува дека внатре воопшто нема...

Пробајте го овој рецепт за лазањи приготвен со тиквички и печурки. Многу едноставно се прави, лесно и брзо, а многу е поздраво и поекономично...

ИЗРЕНДАЈТЕ ЗЕЛКА И ИСПЕЧЕТЕ ЈА КАКО ПАЛАЧИНКА: Ова е највкусното здраво...

Сигурно ќе си помислите: „Како ли не не го знаев овој рецепт досега?“ Одлична идеја како да јадете повеќе зеленчук вие и вашите деца,...

ПОСНИ ЌОФТИЊА ВО ДОМАТЕН СОС: Вкусно јадење, прсти да излижеш

Рецепт и видео презентација на Драгана Михајловиќ од „Направи Сама” (Uradi Sama) – посни ќофтиња во доматен сос. „Многумина од вас ми побараа да...

ВКУСНО, БРЗО И МНОГУ ЗДРАВО: Зеленчукот приготвен на овој начин е...

Не мора да сте вегетаријанци за да почнете да се сладите во вкусниот зеленчук. Приготвен на овој начин тој е повкусен дури и од...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"