Дома Тагови измама

Таг: измама

Месар открива: ако ги има ОВИЕ знаци никако не го купувајте...

Месото има висококвалитетни протеини, заситени масти и холестерол, со што оптимално го одржува нивото на тестостерон, а тоа е особено важно за мускулната маса...

Исповед на еден месар – старото месо го претвораме во свежо...

„Солта и ладната вода ја извлекуваат смрдеата, шеќерот ја враќа бојата, а винобранот ја враќа свежината. Пазете што јадете...“- предупредува анонимен месар. На социјалните мрежи...