Дома Тагови излеан колач на млеко

Таг: излеан колач на млеко

НЕ ВИ ТРЕБА МНОГУ ВРЕМЕ ЗА ДА ГО НАПРАВИТЕ ОВОЈ КОЛАЧ:...

Вчера го направив овој колач, толку беше мирисен и вкусен што веднаш се изеде. Дечињата го обожаваат со шолја млеко, а јас си направив...

БАБИН ВРЕЛ КОЛАЧ: кога ќе го исечеш на половина, тече од...

Mек колач кој со неговата сочност се топи во уста како млечна екс-плозија. Рецептот го најдов во малата тетратка на баба ми која е...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"