Дома Тагови италијанско ќофте

Таг: италијанско ќофте

ЌОФТЕ – 12 рецепти за едноставни а многу вкусни јадења, прсти...

I РЕЦЕПТ - Ќофте во доматен сос, кога немате многу време а ви се јаде нешто сочно и вкусно. Ова јадење обично го приготвувам...

И Италијанците го приготвуваат вкусното македонско ќофте по овој рецепт

Многу вкусно јадење - прсти да излижеш! Потребни состојки: 700 г мелено мешано месо 1 јајце 1 кесичка пармезан 1/3 шолја (од 250 мл) лебни трошки 1 лажица мелен лук...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"