Дома Тагови исхрана после менопауза

Таг: исхрана после менопауза

М-р САЊА ДИМИТРИЈЕВИЌ, ГИНЕКОЛОГ: Кога ќе ги почувствувате првите знаци на...

Д-р Сања Димитријевиќ, капетан од прва класа и специјалист по гинекологија на ВМА, говореше за првите знаци на менопауза. *Како изгледа предменопаузалниот период? „Периодот на предменопауза...

СЛAБEEЊE ВО МЕНОПАУЗА: Cамо вака ќе спречите повторно дебелеење

Топли бранови, ноќно потење, чести промени во pacположението, проретчена коса, се очекуваните несакани ефекти во менопаузата. Сепак, тогаш се појавува еден чест здравствен проблем...

Како да ослабете во менопауза и да спречите повторно дебелеење

Топли бранови, ноќно потење, чести промени во расположението, проретчена коса, се очекувани несакани ефекти во менопаузата. Сепак, тогаш се појавува еден чест здравствен проблем...

Менопаузата ми го смени животот, постојано се карав со мажот, а...

Менопаузата е пресвртна точка во животот на секоја жена, а кога ќе се појави, повеќето од нив се наоѓаат во чудо, избезуменост и не...

Еве што да јадете и како да вежбате после менопаузата: Само...

Дали постојат начини кои можат да ни помогнат да останеме здрави и да ги задржиме килограмите и после 40-50-тата година, и после менопаузата? Жените после...