Дома Тагови исфрлање на слуз

Таг: исфрлање на слуз

ЈА СТОПИРА КАШЛИЦАТА: Го чисти црниот дроб, помага кај бронхитис и...

Ако бронхиите ви се полни со спутум и напредокот во лекувањето оди многу споро, испробајте го овој рецепт од природната медицина за прочистување на...

ОВАА СМЕСА ЈА ТОПИ СЛУЗТА ОД БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Кој ја пробал,...

Оваа мешавина од ленено семе и мед се користи со децении наназад од оние кои редовно се лекувале и го зајакнувале имунитетот со природната...

ЗА ДЕЦА И ВОЗРАСНИ: После овој сируп, дома никој не настинува,...

После прележан гpип или виpoза, честопати се случува да остане долготрајната кашлица. Овој проблем најдобро е да се реши со природни намирници кои брзо...

Ако ви е залепена слуз и имате силна кашлица: лек со...

Лек од лушпи од бадем, слез и суви смокви – најдобар лек за cмиpyвање на кашлицата после прележан виpyc. После прележан гpип или виpoза,...

Сируп со кој се подобрува исфрлањето на секретот, потребни ви се...

Воспалението на белите дробови или пневмонија претставува воспаление на белодробниот паренхим од различна етиологија. Факторите кои придонесуваат за развојот на болеста се: пушење, ал-кохол,...

Права вистинска бомба против грип: Ќе се чувствувате многу подобро за...

Честопати класичните лекови имаат несакани ефекти кои понекогаш можат дури и да ја влошат состојбата. Овој рецепт е многу здрав и целосно природен, а...