Дома Тагови интегрален леб

Таг: интегрален леб

Кога немам од кај да купам леб, го правам само овој...

Рецептот на Тања од истоимениот канал на јутјуб ме спаси пред некој ден кога немав од кај да купам леб. Порано постојано месев домашен...

ЗДРАВ ЛЕБ СО СЕМКИ: Од 1 парче се заситувам, а имам...

овој леб ќе го обожавате штом еднаш го пробате. Многу е вкусен и знаете што сè содржи, зашто вие самите сте го направиле. Многу...

ЛЕБ ОД ТЕГЛА – ТРАЕ 12 МЕСЕЦИ: Снајдете се во тешки...

Лебот приготвен во тегла не се меси, исклучително е здрав и хранлив, а има рок и до 12 месеци. На овој начин може да...

ОВА Е ОТКРИТИЕ: Во кеса печам здрав интегрален леб, без валкање...

Кесите за печење се многу практични, а јадењето зготвено во нив е превкусно и сочно, затоа што се користат сопствените сокови, особено ако печете...

Домашен леб кој не дебелее, не содржи ниту глутен: Им се...

Рецепт на Ана. После цела година испробување на разни комбинации од брашна и методи за печење на леб, конечно сум задоволна и со вкусот...