Дома Тагови инфекција

Таг: инфекција

Третман на уринарни инфекции при бременост

Асимптоматската бактериурија е состојба при која има присуството на бактерии во урината. Тоа е состојба во која уринската култура открива значителен пораст на патогени,...

За неколку минути ослободете се од синусната инфекција со помош на...

Потребни состојки: 2 лажици јаболкова киселина 1 лажичка мед 1 лажичка кајенски пипер (црвен лут пипер во прав/чили во прав/Capsicum frutescens) 1 лимон – сок 1 чаша топла вода Постапка: Лимонот...

Дали сте забележале исцедок на долната облека? Еве што тоа говори...

Доколку на вашата долна облека сте забележале секрет кој никако не смее да го игнорирате, можеби станува збор за знак кој укажува на некакво...

Ако ви се појави афта, внимавајте на имунитетот и веднаш направете...

Домашно лекување Афта (Apthous Stomatitis) е медицински термин за вообичаените ранички кои се појавуваат во устата. Тие можат да бидат многу болни и да предизвикаат...

Ако имате проблем со “бело прање” – направете го ОВА и...

Голем број жени имаат проблем со вагиналниот секрет, но за среќа постои решение. Вагиналните инфекции се чест проблем кај жените, како и вагиналниот секрет. Причини за...

Извадете сраснат нокт без операција

Сраснат нокт во медицината се смета за хронична болест, а претставува раст на ноктот во кожата. Доколку не сакате да трошите пари за хируршка...

Кои се причините поради кои добивате “Бело прање” или некаква друга...

Вагинален јадеж, пецкање, непријатност при сексуален однос, бело прање, црвенило... Сите овие симптоми укажуваат на проблем и најверојатна бактериска инфекција во вашата вагина. Можеби најсилен...

Кога се бањате, треба да уринирате под туш – еве зошто

Ова се четири фантастични причини поради кои треба да уринирате додека се туширате... ​ 1.На овој начин буквално ја спасувате планетата ​ Агенцијата за заштита на животната средина...

Тивок убиец кој скоро секое девојче го носи – ова треба...

Audree Kopp, жена од Кентаки, доживеа една чудна случка. Мораше да се оперира поради сериозна инфекција.Инфекцијата ја добила поради ластик за коса (стегач), кој...

Никогаш не ги сушете алиштата на радијатор. Може да биде опасно

Сите вие барем еднаш во животот сте слушнале дека сушењето на алиштата во просториите каде живееме може да биде штетно за здравјето поради испарувањата...