Дома Тагови хроно

Таг: хроно

Хроно пита со сусам, сланина и сирење – многу вкусна и...

Фото и рецепт: Ана Чубела За просото е важно добро да се измие, да се остави во вода преку ноќ и кратко да се свари...

ХРОНО рецепт за суперздрав и вкусен леб со 3 вида брашно

Потребни состојки: 300 г пченично интегрално брашно 150 г јачменово интегрално брашно  50 г интегрално брашно од хељда 450 мл вода  3 лажици маслиново масло  1 лажиче сол  1 прашок печиво 1/2...

Еве во колку часот треба да ручате за да изгубите вишок...

Секој од нас има биолошки часовник со кој “управува” збир од нервни клетки во хипоталамусот. Но, хронобиолозите тврдат дека постојат периоди од денот кога е...

Македонките полудеа по оваа диета – некои се фалат и со...

Ако сакате да јадете, а сепак да бидете слаби, тогаш хроно-исхраната е вистинското решение за вас. Иако е смислена во Франција уште во 1986....