Дома Тагови хормонална нерамнотежа

Таг: хормонална нерамнотежа

САЛОТО НА БУТОВИТЕ ГО ПРЕДИЗВИКУВА ЕСТРОГЕНОТ, А НА СТОМАКОТ КОРТИЗОЛОТ: Еве...

Го имате ли и вие оној еден проблематичен дел од телото од чиј изглед никогаш не сте задоволни, без разлика колку се трудите да...

ГИНЕКОЛОГ САРА ГОТФРИД: „Од жена на жена… се дебелеете поради овие...

Сара Готфрид, познат гинеколог, специјализиран за хормонални промени во телото ги советуваше жените кои се најчестите проблеми при губење на тежината. „Во текот на...

ЖЕНИТЕ ТРЕБА ДА ГИ ПИЈАТ СЕКОЈ ДЕН: Три напитоци за регулирање...

Кога размислувате за хормонското здравје, што прво ви паѓа на ум? Медикаменти? Не би требало, бидејќи постојат ефиксни природни средства, освен ако вашиот лекар...

Го лекува хормоналниот дисбаланс, а се консумира неограничено, најлековитата билка која...

Мака (Lepidium meyenii) е корен сличен на ротквицата, високо ценета лековита билка поради нејзиниот диететски ефект и се користи како природен лек. Маката помага...

Кога надбубрежната жлезда не функционира како што треба, доаѓа до дебелеење:...

Нерамнотежа и пореметување во функцијата на надбубрежната жлезда доведува со вишок или недостиг на поедини хормони, а тоа пак, до појава на дебелина. Ова се...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"