Дома Тагови Хипократова супа

Таг: Хипократова супа

Герсонова терапија за лекување на малигни и други тешки болести: ХИПОКРАТОВА...

Запишете си го рецептот за приготвување на оваа чорба. Хипократовата чорба е многу едноставна, а исклучително лековита супа од зеленчук. Во светот е позната како...

Хипократова супа и планот на Герсон за лeкување на болни од...

Доколку се одлучите на овој вид исхрана, за многу кратко време ќе успеете да го регенерирате организмот хранејќи го телото со седум до девет...