Дома Тагови херпес зостер

Таг: херпес зостер

Двапати во денот мачкајте се од овој мевлем и херпесот ќе...

Билкарот Момчило Антонијевиќ открива неколку лековити рецепти кои се приготвуваат со билката маточина. Маточината е лековита билка која најдобро ја познаваат и сакаат пчелите. Имено,...

Херпесот е заспан џин кој може да се разбуди во било...

Како некој заспан џин, вирусот на херпес може да се разбуди во било кој миг. Кога ќе се најде во нашиот организам, останува таму...