Дома Тагови Гурабии со шербет

Таг: Гурабии со шербет

Koлку повеќе стојат, толку се подобри, ВКУСНИ ГУРАБИИ, кои во ниеден...

Гурабиите се омилени слатки кои може да се прават во посна или мрсна варијанта. Во секој случај, какви и да ги направите, за кратко...

Ровки гурабии без чекање на тестото да стаса, за 20 минути...

Рецептот е лесен и едноставен, секој може да ги направи овие вкусни гурабии. Многу се декоративни и може да се приготват како секојдневна слатка...

Стари ГУРАБИИ со гриз и шербет, специјалитет од Кавадарци

Фото и рецепт: Ката Стоквиш Потребни состојки: 1 чаша (од 250 мл) вода 1 чаша масло 2 чаши газирана вода 600 г гриз 1 рака брашно 2 раце шеќер За шербет: 1 кг...