Дома Тагови ѓумбир и мед

Таг: ѓумбир и мед

НАЈВКУСНИОТ СИРУП КОЈ СУМ ГО ПРОБАЛА: откога го правам никој дома...

НАПРАВЕТЕ СИ СИРУП ОД ЃУМБИР И ЛИМОН: за вирози и настинки, преполн со витамин Ц. Домашен природен сируп против настинки, помага многу, а се...

Ништо поздраво не сте пробале: Витаминска бoмбa која ќе ве натера...

Овој природен рецепт ќе ве натера да заборавите одење во аптека. Станува збор за 100% природен лек кој се подготвува од 3 состојки кои...

Нутриционистката Верица: Со овие три состојки можете да стопите повеќе од...

Ренот е повеќегодишно растение од фамилијата крстоцветници (Brassicaceae). Има дебел, месест и разгранет корен и исправено стебленце со висина од 15 до 125 сантиметри...

Зајакнете го имунитетот и подобрете го општото здравје со намирници кои...

Медицинските растенија и билки се вистинска ризница за здравјето и можат да помогнат во зајакнувањето на имунитетот, а некои од нив се користат со...

Зајакнете го имунитетот преку ноќ со комбинација од 3 намирници

Рецепт и видео презентација на Силванина кујна. Зајакнете го имунитетот преку ноќ со комбинација од три намирници. Оваа моќна комбинација од мед, ѓумбир и лимон...

Сакам на сите да им го откријам рецептот со кој ја...

Откако неговата објава ја прочитаа илјадници луѓе, многумина го испробаа неговиот рецепт и беа презадоволни од резултатите. Споменатиот рецепт кој можете да го прочитате подолу,...

Човек од Сараево со помош на овој лек ја вратил сопругата...

“Сакам сите луѓе да видат” – вели овој човек. Совеста му налага овој рецепт да го сподели со сите, за да го дознаат и...

Овој лек за детоксикација помага кај: Покачен холестерол и триглицериди, тромбоза,...

Фото и рецепт: Дијана Адемовиќ Потребни состојки: 250 г корен од ѓумбир 500 г мед Постапка: Ѓумбирот се мие и се ренда ситно, па се меша во медот. Доколку...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"