Сакам на сите да им го откријам рецептот со кој ја излекував мојата тешко болна жена, може и други ќе се спасат

Откако неговата објава ја прочитаа илјадници луѓе, многумина го испробаа неговиот рецепт и беа презадоволни од резултатите.

Споменатиот рецепт кој можете да го прочитате подолу, го испробала и една жена која три години патела од кашлица која со никакви лекови не и поминувала.

На Фејсбук му се заблагодари на господинот Фахрудин Мухиќ, па и самата покажа како го приготвува и консумира овој лек. Да се потсетиме на претходната објава на г-дин Мухиќ:

“Сакам сите луѓе да видат” – вели овој човек. Совеста му налага овој рецепт да го сподели со сите, за да го дознаат и оние на кои им е потребна помош.

Фахрудин Мухиќ од Сараево, на својот профил го објави спасоносниот рецепт од ѓумбир и мед, со кој и помогнал на неговата тешко болна сопруга.

Вели дека совеста му налага овој рецепт да го сподели со сите луѓе во светот, за да можат за него да дознаат и оние на кои им е потребен.

Еве што тој напиша:

“Пред неколку денови го добив рецептот од еден човек од Сараево. Рецептот се состои од ѓумбир и мед, и еве ја сега тука меѓу “нормалните”, без болки.

Жена ми имаше карцином на ендокрини жлезди и беше на апарати 18 дена. Помина и без операции и без хемотерапија… Денес пука од здравје.

Потребни состојки:

2 поголеми корења ѓумбир
500 г мед

Постапка:

Два поголеми корења од свеж ѓумбир се мијат и чистат, па се рендаат најситно во блендер или машина за мелење. Потоа се меша со медот.

Се консумира 3-4 пати на ден по една лажица. Се користи пластична, дрвена или керамичка, но да не е метална (железна).

Првите ефекти се чувствуваат после 2-3 дена. Навистина лекот е одличен, би сакал сите луѓе да го видат, сигурен сум дека некому ќе му помогне, споделете го со своите пријатели”, завршува Мухиќ.

Претходна статијаИма ли нешто поздраво од ова? Рецепт за природен лек од две состојки кој го јакне имунитетот
Следна статијаСнеже од Битола: Еве како живеам и како се справувам со моето ХАШИМОТО!