Дома Тагови Гулаш

Таг: Гулаш

Најубавиот рецепт за гулаш на светот! Според познат виенски готвач

Виенски гулаш со кнедли, најубавиот гулаш на светот! Дел од детството го поминав во Авсрија, а овој гулаш често го имавме на маса, според...

Овој рецепт за гулаш ме воодушеви, па морам да го споделам...

Излегува навистина многу вкусно јадење. Потребни состојки: 1 кг јунешко месо (од бут или плешка) 500 г кромид 3 чешниња лук или повеќе 1 поголем морков, или два помали 2...

Гулаш од рерна: сè по половина килограм

Потребни состојки: 500 г свинско од бут 500 г мелено месо 500 г јунешко 500 г суво месо 500 г црвени пиперки сечкани на коцки 800 мл доматен сос Маст за...

ГУЛАШ ОД ПИЛЕШКО, направете го по овој рецепт, па сите ќе...

Многу вкусно јадење! Потребни состојки: 500 г пилешки гради, 200 г грашок, 200 г морков, 100 г корен од целер, ½ китка свеж магдонос, 1 главица црвен кромид, 2 чешниња лук, 4 големи...