Дома Тагови гулаш со пилешко месо

Таг: гулаш со пилешко месо

ГУЛАШ СО ПИЛЕШКО: Врвно гурманско јадење, брзо и едноставно, а многу...

Гулаш е едно од омилените јадења со месо, бидејќи е многу сочно и вкусно. Може да се јаде со лажица или виљушка, да се...

ГУЛАШ ОД ПИЛЕШКО, направете го по овој рецепт, па сите ќе...

Многу вкусно јадење! Потребни состојки: 500 г пилешки гради, 200 г грашок, 200 г морков, 100 г корен од целер, ½ китка свеж магдонос, 1 главица црвен кромид, 2 чешниња лук, 4 големи...