Дома Тагови Грета Гарбо

Таг: Грета Гарбо

ГРЕТА ГАРБО: Една од највкусните торти со перфектна комбинација од ореви...

Сите кои имале можност да ја пробаат оваа торта, сигурно ќе се согласат дека таа е една од најубавите што постои. Постојат повеќе верзии...

Торта Грета Гарбо – многу убава торта со ореви и вкус...

Рецепт и фотографии на Неда. Тоа е вистинска “тешка” оревова торта, збогатена со вкус на карамелизиран шеќер и многу чоколадо. Одлична за секакви свечени...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"