Дома Тагови грав без гасови

Таг: грав без гасови

НАЈВКУСНОТО ГРАВЧЕ МАНЏА КОЈА НЕ ГО ДУЕ СТОМАКОТ: Направете го брзо...

Ова е еден од најдобрите манџи со грав кои досега ги имам направено. Манџата излегува густа и на вкус гравот е феноменален. Со неколку...

ПОСНО ЈАДЕЊЕ СО ГРАВ: Го јадеме и на непосни денови, излегува...

Многу луѓе често се жалат дека гравот им предизвикува многу гасови после јадење, но сепак одлучуваат да го јадат поради тоа што е вкусен....

ОМИЛЕНОТО МАКЕДОНСКО ЈАДЕЊЕ: Нема да ви го подуе стомакот ако му...

Гравот подгответе на овој начин и заборавете на гасовите и „тeжината“ во стомакот. Сите го сакаме гpавот, не само поради неговиот вкус и текстyра,...

Со овој трик конечно гравот можам да го јадам без страв...

Фото и рецепт: Иванчица Го обожувам гравот, но ми прави страшни непријатности – ми создава гасови и ми го дуе стомакот, понекогаш и два-три дена. Што...