Дома Тагови газја

Таг: газја

Германска докторка советува дваесет дена во годината да се пие Петролеј...

Петролејот во фармацевстки цели масовно се користел за лечење на туберкулоза и псоријаза, но медицината никогаш не ги призна неговите лековите својства. Прва за...