Дома Тагови гасови во стомак

Таг: гасови во стомак

KOГА ЌЕ ГИ ПОМЕШАТЕ ОВИЕ 2 СОСТОЈКИ, ДОБИВАТЕ МНОГУ МОЌЕН ЛЕК...

Убаво е да си го имате овој рецепт во својата домашна аптека, бидејќи во секој момент може да ви затреба. Запишете го овој рецепт...

Чај за подуеност и гасови, делува смирувачки и помага при срцеви...

Поголемиот дел од луѓето барем еднаш во животот почувствувале проблем со подуеност во стомакот. Подуеноста се дефинира како чувство на исполнетост под притисок. Гасовите можат...

Ова масло ги смирува гасовите и подуеноста, толку е лековито што...

Секоја личност има одредена количина на гас во цревата, кои се формираат како резултат на распаѓање на органска материја од бактерии во цревата, како...

Мешавината од јаглика, магдонос, босилек и камилица ќе ви помогне да...

Поголемиот дел од луѓето барем еднаш во животот почувствувале проблем со надуеност во стомакот. Надуеноста се дефинира како чувство на исполнетост под притисок. Дали некогаш...

Гасовите и подуеноста ве мачат уште рано наутро? Грицкајте го ова...

Едноставен совет за спречување на гасови во цревата и подуеност на стомакот! Подуеноста на стомакот ги измачува голем број на луѓе, барем во некој период...

Природен напиток кој го лекува желудникот и ги смирува болките и...

Ако често ве боли желудникот добро е да посетите лекар и да проверите која е причината за болките. Во меѓувреме, можете да го приготвите...

Направете масло со оваа билка кое ќе ве спаси од проблемите...

Масло од коморач/морач/македонски анасон/ Foeniculum vulgare Маслото од коморач се користи во фармацевтската индустрија но и во народната медицина како средство против подуеност на стомакот,...

Вино со мед и прополис за болки во желудник и чистење...

Пригответе ја следната смеса. Потребни состојки: 20 г издробен прополис 50 г сув лист од пелин (artemisia absinthium) 200 мл алкохол 70% од аптека 150-200 г мед Постапка: Во стаклено шише...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"