Дома Тагови габична инфекција

Таг: габична инфекција

Зошто КАНДИДАТА е опасна габа? Како да се ослободите на...

Габата кандида (candida albicans) природно живее во нашиот дигестивен тракт. Таа живее во човекот и никогаш не може да се најде самостојно во природата. Предизвикува...

Гинеколог: Ако жената се зарази со ова – На далечина од...

Жените честопати се соочуваат со вагинални инфекции поради многубројни причини. Најчесто инфекциите се манифестираат преку јадеж, пецкање и непријатен мирис кој потсетува на мирисот...

Природен лек против габични инфекции на ноктите од нозете

Габичките на нозете почесто се среќаваат кај мажите отколку кај жените, и тоа особено кај оние мажи во чија фамилија со генерации се јавува...

Брзо отстранување на непријатни габични инфекции и лоши мириси од стапалата

Ги отстранува брзо и ефикасно: затоа го нарекуваат “Уништувач на габични ингекции” Габичките на ноктите се многу упорни и тешко се лекуваат. Инфекцијата започнува како...

Ги потопила стапалата во јаболкова киселина – 30 минути, а она...

Стапалата честопати се многу чувствителни и затоа треба да се грижиме за нив, особено дијабетичарите. Оваа група на луѓе со дијабетес се чувствителни на...

Се изнамачив додека се исчистив од кандидата, во устата, долу и...

За да не ви раскажувам долго околу тоа колку време ја имав оваа габична инфекција и колку ме изнамачи, ќе ви раскажам само како...

Моќно масло кое ги брише како гумичка габичните инфекции од ноктот...

Габичките на ноктите се многу упорни и тешко се лекуваат. Инфекцијата обично почнува како бела или жолта дамка под ноктот. Како што габичката се шири...

Габична инфекција: гинеколог ми кажа лек кој не чини ни пет...

Здраво почитувани читатели на НМД.мк, би сакала да споделам еден ефикасен лек или третман, како сакате наречете го, кој мене многу ми помогна пред...

За досадната кандида спас е чорбата со 52 чешниња лук и...

Лукот е многу здрав – тоа сите го знаеме. Оваа чорба не само што е вкусна, туку е многу здрава, пред сè за уништување...

Ги елиминира бактериите и паразитите во телото, штити од канцер: доволна...

– Ги убива паразитите и бактериите во телото, особено помага при габични инфекции Формулата датира од средновековна Европа од времето кога луѓето биле болни од...