Дома Тагови фритули

Таг: фритули

ЈОГУРТНИ ФРИТУЛИ ЗА 10 МИНУТИ: Убедливо најдобриот рецепт, лесен, брз и...

Рецептот потекнува од детстката градинка на нашата драга тетка Мирјана и за тоа сум и многу благиодарна, како и за многу други прекрасни колачи....

Овие фритули се прават со пиво и се пржат по 1...

Омилена закуска по старински начин, вака ни ги приготвуваа бабите и ќе не почастеа со неколку после ручек, а нас не ни беше доста...

Ако имате кеса – направете ги најбрзите фритули, само малкумина ја...

Кога одиме на летување децата често сакаат да ги јадат на плажа. Некои ги нарекуваат „Локумадес“ или „Фритули“, а за мене се мини крофнички...

НЕ ТРЕБА НИ ДА ГО ДОПРЕТЕ ТЕСТОТО: За 10 минути се...

Рецептов ме воодушеви, едноставен, брз, евтин, а мини крофничките-фритули излегуваат еден куп и многу се вкусни. Апсолутно вкусно и брзо, едноставно се приготвуваат за...

МИНИ КРОФНИЧКИ-ФРИТУЛИ: меки се како памук, а дечињата најмногу им се...

МИНИ КРОФНИЧКИ-ФРИТУЛИ: меки се како памук, а дечињата најмногу им се радуваат. Рецепт од каналот Шерпица Рецепти. Готови се за неколку минути, а од...

Најубавиот рецепт за фритули со трикчиња – меки како памук, се...

Ова е еден од најдобрите рецепти за фритули, излегуваат навистина меки како памук и многу вкусни. Потребни состојки: 360 г остро брашно, 2 јајца, 2 лажици шеќер, 1 лажица...

Децата ги обожуваат: брзи фритули кои се приготвуваат за 10 минути!

Брзите фритули се нешто што честопати ги правиме зошто многу се многу вкусни, цел ден ќе ви мириса прекрасно! Потребни состојки: 400 мл јогурт 2 јајца 2 ванилин...