Дома Тагови ферментиран лук

Таг: ферментиран лук

Д-р Несторовиќ објасни: „Само на овој начин лукот делува како антибиотик,...

Што е она што е лековито во лукот? Како правилно се конcyмира? Дали лукот може да биде алтернатива за оние што од некакви причини...

ФЕРМЕНТИРАН ЛУК ВО МЕД: Ефикасен природен лек кој ќе ве заштити...

Пишува доктор Анастасија Халдин / НМД.мк / Лукот и медот секој посебно имаат силни лековити својства, а заедно се моќна комбинација. Доколку направите ферментиран...

Ферментирана паста од лук и ѓумбир, повеќе нема да користите сол...

Лукот и ѓумбирот се толку вообичаени состојки во многу деликатеси. Се користат во подготовка на кари, мешајте прженици, чорби, а списокот е долг... Денес...

ФЕРМЕНТИРАН ЛУК: Најмоќниот лек за заштита од инфекции и зајакнување на...

Пишува доктор Анастасија Халдин / НМД.мк / Лукот и медот секој посебно имаат силни лековити својства, а заедно се моќна комбинација. Доколку направите ферментиран...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"