Дома Тагови евтина кремпита

Таг: евтина кремпита

Овој колач го сакаме најмногу: од неколку состојки ја има најкремастата...

Домашна кремпита е најубавиот колач од детството кој ми останал во сеќавање. Баба ми тврдеше дека ова е оригиналниот рецепт за кремпита и дека...

КРЕМПИТА – Вкусна, евтина и лесна, кога еднаш ќе ја направите,...

Рецепт и видео прилог на Мои Домашни Рецепти: Кремпита. Потребни состојки: 3 жолчки, 1 јајце, 3 лажици шеќер, 1 лажица масло, 3 лажици топла вода, 2 лажици брашно, 5 г прашок...